CORE dla asystentów 2023/24

W Gdańsku zainaugurowano nową edycję polskiego CORE Assistant Referee. W dniach 8-10 grudnia do stolicy Pomorza przyjechało piętnastu asystentów, którzy marzą o tym, aby w niedalekiej przyszłości wejść na szczebel centralny. W uczestników nie zabrakło reprezentanta województwa lubuskiego, którym był Michał Wikszta, który podzielił się z nami swoimi wrażeniami:

M.W. 

W piątek po dotarciu na miejsce zostaliśmy zapoznani z cały planem szkolenia, po czym udaliśmy się na zajęcia badające naszą sprawność oraz siłę. Dzień zakończyliśmy oglądaniem meczu Ekstraklasy. Sobotę zaczęliśmy porannym rozruchem po plaży, który idealnie rozbudził nas przed szkoleniami oraz testami teoretycznymi. Popołudnie zaczęliśmy od spotkania z Pauliną Baranowską, która reprezentowała nasz kraj w Mistrzostwach Europy Kobiet w 2022r. Po zapoznaniu się z drogą sędziowską , jaką przebyła Paulina udaliśmy się na boisko , na którym czekały nas testy sprawnościowe.
Niedzielę rozpoczęliśmy również od rozruchu porannego, po którym udaliśmy się do sali wykładowej, aby przeanalizować nasza pracę, którą wykonywaliśmy przez poprzednie dwa dni.
Naszymi wykładowcami byli: Maciej Wierzbowski, Katarzyna Wierzbowska, Grzegorz Krzosek, Paulina Baranowska oraz Jakub Jankowski. Duży zastrzyk wiedzy, który na pewno wpłynie na coraz więcej dobrych decyzji na boisku. Na wiosnę odbędzie się druga część kursu , do którego już zaczynam przygotowania.